Péče o produkty

Návod na správné používání a péči o produkty

Děkujeme za nákup a důvěru, které si velice vážíme. Naším přáním je Vaše spokojenost se zakoupeným produktem. Připravili jsme proto pro Vás tento návod, který obsahuje informace potřebné ke správnému používání a péči o zakoupené produkty. Jejich dodržováním přispějete k prodloužení životnosti Vašeho produktu a tím i k prodloužení radosti z něj.

Obecné informace

Pro dlouhodobé užívání produktů je nutné přiměřené a šetrné zacházení a jejich vhodná údržba. To je důležitým předpokladem pro
zachování záruky. Proto se prosím řiďte našimi doporučenými pravidly:

Produkty neperte.

Chraňte před ohněm.

Chraňte před vodou a deštěm.

Chraňte před mechanickým poškozením a dbejte na šetrné zacházení.

hraňte před přetěžováním.

 

Praní

Žádný náš produkt není určen k praní, změní se jeho vizuální vlastnosti. Produkty nebělte, nesušte v sušičce a nečistěte chemicky.

Oheň

Produkty nesušte ani nevystavujte otevřenému ohni nebo bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů.
Působením vysoké teploty může přijít k deformaci tvaru produktu nebo jeho poškození.

Voda a déšť

Naše produkty jsou designové doplňky a nejsou určené k používání v nepříznivých povětrnostních podmínkách (déšť, sníh, …). Dejte také, prosím, pozor při přenášení agresivních látek (tekutá kosmetika, parfémy, nápoje apod.), jejichž vylití uvnitř produktu může nenávratně poškodit vnitřní, nebo dokonce vnější látku produktu.

Mechanické poškození a šetrné zacházení

Jedná se o poškození produktu odřením či poškrábáním o jiné předměty. Může jít o poškrábání o součásti Vašeho oděvu (kovové pásky, hodinky, náramky apod.) nebo jiné předměty (zdi, ploty apod). Dejte též, prosím, pozor při odkládání produktů na drsné povrchy. K mechanickým součástem produktu (zipy) se chovejte přiměřeným způsobem. Zipy zavírejte a otevírejte plynule bez trhavých pohybů a bez použití velké síly.

Přetěžování

Produkty používejte pouze k danému účelu, nepřetěžujte a nepřeplňujte je. Kabelky jsou určené k přenášení lehkých předmětů, nosnost kabelky se v závislosti od typu pohybuje od 1 kg do 2 kg. Přetěžování kabelek může vést k poškození uší kabelky, dále k vytržení, vypárání nebo popraskání úchytů uší kabelky nebo k prasknutí či poškození kovových karabin na uších kabelky.

Další informace

Syté a tmavé odstíny mohou částečně pouštět barvu. Tato situace je pravděpodobnější při provlhnutí produktu. Nedoporučujeme proto nosit tmavé produkty na bílém oblečení z důvodů možného mírného obarvení tohoto oblečení.

Produkty skladujte odděleně od sebe tak, aby nedošlo k přenosu barev (tzn. aby se na světlé produkty neotiskla barva jiných tmavších produktů). Produkty proto uschovávejte v igelitových nebo textilních sáčcích, doporučujeme je též vycpat. Dbejte na to, aby nedošlo k pomačkání, přeložení nebo jiné deformaci, která může poškodit vrchní materiál produktu.

Péče o produkty dle materiálu

Textilní část (bavlna, imitace broušené koženky)

Před prvním nošením je nutné textilní část ošetřit impregnací vhodnou na textil. Otestuje impregnační prostředek na vnitřní látce, až následně impregnujte vnější stranu produktu. Impregnaci je nutné pravidelně obnovovat.

Textilní část ošetřujte za sucha jemnými krouživými pohyby kartáčkem a čistícími spreji na textil, které oživí barvy a zamezí ušpinění. Při čistění netřete znečištěné místo silou a tlakem, aby nedošlo k vyblednutí barvy.

Koženková část (koženka, imitace kůže)

Koženku otírejte vlhkým hadříkem s přídavkem saponátu a utřete do sucha. Koženku nenamáčejte. Vyhněte se ostrým předmětům, ty mohou koženku nenávratně poškodit.

Kov

Kovové části chraňte před vlhkostí, oděrem a před působením agresivních chemikálií. Není nutno speciálně ošetřovat.

Závěr

Záruční dobu nelze zaměňovat s dobou životnosti produktu. Životnost produktu je dána způsobem a intenzitou používání. Na závady, které vzniknou nesprávným nebo nevhodným použitím produktu, nadměrným opotřebením nebo poškozením, nebude brán zřetel. Jedná se zejména o skvrny, změny barvy způsobené sluncem a povětrnostními vlivy, poškození od ostrých předmětů, odtrhnutí části produktu silou a podobně. Záruka se vztahuje na vady, které vznikly v průběhu záruční doby prokazatelnou chybou výroby (tyto vady se zpravidla projeví již při krátkodobém používání produktu).

 

Přejeme Vám spokojené chvíle s naším produktem.

Tým SAAN